KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14488134
nr 1448 8134
Karl Örbo
(1890-1958), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1922, Fjällandskap. Olja på duk, 46x60cm, yttermått inklusive ram: 56x70cm
Karl Örbo, svensk målare och grafiker född 1890, död 1958.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 14 februari 2022
kl 19:06:27
350 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)